راهنمای کامل آنلاک آیفون

در این مقاله قصد داریم به آنلاک شبکه آیفون و آنلاک اپل آیدی و آیکلود بپردازیم و برخی از شیطنت افراد یا سایت های نامعتبر را در این خصوص بررسی نماییم٬ به همین علت چنانچه شما با پیام Sim Not Supported , Sim Not Valid و یا Activation Lock مواجه شده اید ٬ این مقاله برای شما نگارش شده است ٬ در غیر این صورت توضیحات تکمیلی در خصوص سایر ارورهای آیفون را می توانید در مقاله آنلاک و اکتیو آیفون دنبال نمایید .

 

آنلاک فکتوری رسمی آیفون

 

آنلاک فکتوری آیفون

همانطور که در دیگر مقالات بیان شده است ٬ آنلاک آیفون به دو شکل صورت می گیرد : آنلاک فکتوری و آنلاک سخت افزاری .

آنلاک فکتوری یا آنلاک رسمی از طریق IMEI دیوایس انجام خواهد شد و با توجه به آنکه آیفون شما لاک چه اپراتور و کشوری است ٬ هزینه آنلاک فکتوری آن نیز ممکن است کمتر از ۵۰۰ هزارتومان یا بیشتر از ۱۰ میلیون تومان باشد و یا زمان آنلاک آن ممکن است کمتر از ۱ ساعت و یا بیش از ۴ هفته باشد . شما برای اطلاع دقیق از هزینه و زمان آنلاک آیفون خود می بایست ابتدا آن را تعیین اپراتور نمایید .

نکاتی که باید قبل از آنلاک فکتوری آیفون بدانید

۱- گاهی افراد به علت سود بیشتر و عدم آگاهی مشتریان ٬ آیفون شما را بصورت غیر رسمی و غیرقانونی آنلاک می نمایند به این دلیل آیفون شما در آینده (از یک هفته تا چندسال) قطعا دوباره لاک خواهد شد ٬ شاید همین حالا شما یکی از قربانیان این شیطنت باشید٬ زیرا بسیارند کسانی که آیفون خود را reset یا update نموده و اکنون با پیام Sim not valid و یا Sim not Supported مواجه شده اند . این افراد به جرم ریست کردن دیوایس خود متحمل چندصد هزارتومان یا چند میلیون تومان هزینه شده اند. جالب اینجاست که این افراد یا سایت ها ٬ کار خود را کاملا قانونی جلوه می دهند و می گویند: آیفون شما دوباره لاک شده چون در امریکا بلاک شده است! یا اپراتور ٬ آیفون شما را دوباره لاک کرده است! و به شدت سعی دارند در تفکر عمومی جایی برای این موضوع باز کنند. آیفون آنلاکر با ۱۲ سال سابقه کاری ٬ تاکید می نمایند که آیفونی که بصورت رسمی آنلاک شده باشد ٬ به هیچ وجه در آینده لاک نخواهد شد حتی اگر در هر کشوری هر اتفاقی بیوفتد ٬ همانگونه که آیفون آنلاکر تابحال یک مورد آیفون لاک شده طی این سال ها نداشته است . پس اگر در هر سایتی و یا به هر شخصی بابت آنلاک فکتوری آیفون خود هزینه ای پرداخت نمودید و آیفون شما بعد از مدتی لاک شد ٬ در صورتی که شخص یا سایت مورد نظر حاضر به آنلاک مجدد و یا برگشت وجه به شما نبود ٬ حتما نسبت به ثبت شکایت اقدام نمایید!

در چه مواقع پیش از ثبت سفارش آنلاک فکتوری باید به این موضوع شک کرد؟

ممکن است گاهی مثلا اپراتور اسپرینت امریکا غیرفعال بوده و امکان آنلاک فکتوری نداشته باشد ٬ در این زمان کسی که ادعای آنلاک فکتوری اپراتور اسپرینت را دارد ٬ قطعا از سرویس غیر رسمی استفاده می نماید ٬ زیرا زمانی که سرویس آنلاک فکتوری یک اپراتور غیرفعال باشد ٬ شما حتی اگر ساکن آن کشور هم باشید و به دفتر اپراتور مراجعه کنید هم امکان آنلاک رسمی نخواهید داشت!

یا زمانی که تفاوت قیمتی بین هزینه آنلاک فکتوری مثلا تی موبایل امریکا در سایت آیفون آنلاکر با افراد دیگر دریافت نموده اید ٬ بدانید که احتمال استفاده از سرویس غیر رسمی وجود دارد زیرا گاها هزینه های اعلام شده به مشتری از قیمت خرید آن اپراتور هم کمتر است و کاملا پیداست که پشت پرده قرار است آیفون شما بصورت غیر رسمی انلاک شود و آن فرد یا سایت صرفا با هزینه های کمتر سعی در جذب سفارش دارد و لاک شدن مجدد دیوایس در آینده و سوخت شدن هزینه شما برای وی اهمیتی ندارد .

۲- برای آنلاک فکتوری آیفون به هیچ عنوان آیفون خود را جایی نسپارید! برخی از افراد سودجو هزینه آنلاک فکتوری اپراتوری را مقداری کمتر از سایت آیفون آنلاکر بیان نموده و بعد از دریافت سفارش ٬ با توجه به زمان آنلاک در غیاب وی آیفون مشتری را باز نموده و بصورت سخت افزاری آن را آنلاک می نمایند ٬ طبیعتا در این حالت گیوی در زیر سیمکارت شما پیدا نیست و درون آیفون کار گذاشته شده است و شما خشنود از اینکه با هزینه کمتری آنلاک فکتوری نموده اید ٬ اما این خشنودی مدت زیادی دوام نمی آورد و با آپدیت iOS آیفون به نسخه بعدی و به علت عدم سازگاری آن گیوی ٬ آیفون شما دوباره لاک خواهد شد . اما این بار ٬ هم هزینه ای که پرداخت نموده اید سوخت شده است ٬ هم باید بابت خارج نمودن این گیوی از آیفون دوباره هزینه کنید و هم برای آنلاک آیفون مجددا هزینه کنید! دقت داشته باشید که آنلاک فکتوری آیفون فقط از طریق IMEI انجام شده و نیازی به خود آیفون نمی باشد . لازم به یادآوری است که نمایندگان آیفون آنلاکر نیز در صورت تمایل مشتری به ثبت سفارش حضوری ٬ آیفون را نزد خود نگه نخواهند داشت و صرفا مراحل پرداخت جهت اعتمادسازی بیشتر بصورت حضوری انجام خواهد شد. با توجه به نماد اعتماد فروشگاه ٬ شما میتوانید سفارش آنلاک فکتوری آیفون خود را از طریق این سایت و بصورت غیرحضوری ثبت نمایید .

 

کلاب سیم - آنلاک سخت افزاری آیفون

 

آنلاک سخت افزاری آیفون

آنلاک سخت افزاری با قطعه ای بنام سیم آنلاکر ٬ توربو سیم یا گیوی (‌ Gevey ) انجام خواهد شد . گیوی های مختلفی در بازار وجود دارد از جمله : کلاب سیم ٬ هی کارت ٬ آرسیم ٬ ایکس سیم و... که هر کدام شاید انواع و قیمت متفاوتی نیز داشته باشند ٬ اما در این مقاله فقط به سیم آنلاکرهای معروف نظیر : آرسیم و کلاب سیم خواهیم پرداخت . توجه داشته باشید که برای آنلاک سخت افزاری نیازی به باز شدن آیفون شما نمی باشد و گیوی سیم بدون تعویض خشاب در زیر سیمکارت شما قرار خواهد گرفت .
 

تفاوت کلاب سیم ها در فروشگاه آیفون آنلاکر چیست ؟
کلاب سیم در دو نسخه طراحی شده است ٬ زیرا سیمکارت در آیفون های مختلف به دو شکل قرار می گیرد . بطور مثال تا آیفون ۱۰ IC سیمکارت در پایین قرار دارد که در این حالت می بایست اول کلاب سیم را روی خشاب سیمکارت قرار داد و سپس سیمکارت را روی آن و هر دو را وارد آیفون نمود در صورتیکه در آیفون های جدید نظیر آیفون ۱۵ ٬ آیفون ۱۵ پرو مکس ٬ ۱۳ پرو  ٬ آیفون xs max و حتی xr خشاب سیمکارت بطوری تعبیه شده که IC سیمکارت به سمت بالا می باشد در این حالت می بایست از کلاب سیم های سری جدید استفاده نمود که دو طرف سیمکارت را در بر خواهند گرفت  . 
 

کلاب سیم - ClubSim :
کیفیت قطعه کلاب سیم بسیار بالاست بطوریکه در سال های اخیر همکاری آیفون آنلاکر با این شرکت ٬ حتی در یک مورد خرابی قطعه حتی با استفاده نادرست از آن نیز گزارش نشده است . کلاب سیم علاوه بر اینکه از متد ICCID برای انلاک سخت افزاری بهره می برد ٬ بزرگترین مزیت آن در واقع امکان آپدیت نرم افزاری و ارتقای فریمور آن می باشد . به این معنی که در صورت ارائه iOS و حتی آیفون جدیدتر ٬ چنانچه کلاب سیم بصورت پیشفرض از آن پشتیبانی ننماید ٬ شما امکان آپدیت قطعه و رفع مشکل را خواهید داشت و نیازی به خرید مجدد گیوی ندارید . همچنین شما با کارت گارانتی کلاب سیم می توانید تا یکسال خدمات نرم افزاری رایگان و تا یکماه امکان تعویض آن را در صورت بروز مشکل احتمالی خواهید داشت . یکی دیگر از مزیت های کلاب سیم نسبت به آرسیم امکان ریست فکتوری ٬ ریستور یا تعویض سیم کارت آن است که با قطعیت می توان گفت به علت امکان آپدیت اتوماتیک در کلاب سیم بر خلاف سایر توربو سیم ها شما به هیچ عنوان در این خصوص با مشکلی مواجه نخواهید شد .
 

آرسیم -‌ RSim :
یکی دیگر از شرکت های تولید کننده گیوی برای آنلاک سخت افزاری آیفون ٬ شرکت آرسیم می باشد . این شرکت که اتفاقا در کلیه کشورها شناخته تر می باشد و یکی از برندهای بسیار قدیمی در این زمینه است سال هاست که به تولید گیوی های ارزان تر و با کیفیت متوسط نموده است که شما می توانید نظیر کلاب سیم برای هر آیفونی و لاک هر اپراتوری استفاده کنید. آرسیم که از نظر ظاهری بسیار شبیه به کلاب سیم می باشد (و متاسفانه در برخی فروشگاه ها در بسته بندی و پکیج کلاب سیم به فروش می رسد) قیمت کمتری دارد که علت آن عدم امکان آپدیت نرم افزاری می باشد که ممکن است شما را در تعویض سیم کارت ٬ ریستور یا ریست فکتوری و همچنین ارتقای سیستم عامل آیفون با مشکل مواجه کند . آرسیم در این سال ها بیش از ۱۸ مدل گیوی تولید نموده که از آن پشتیبانی نکرده کرد ٬ بطور کلی سیاست شرکت آرسیم بر این اساس است که همیشه گیویی برای شرایط جدید ( آیفون جدید / سیستم عامل جدید ) تولید نموده و آپدیتی برای گیوی های قبلی خود ارائه نمی دهد تا مشتریان نسبت به خرید گیوی جدید اقدام نمایند و اجبارا دوباره هزینه پرداخت نمایند .
 

توربو سیم -‌ Turbo Sim :
توربو سیم فقط در ایران وجود دارد! زیرا یک اسم کاملا ساختگی است و در واقعیت شرکتی تحت عنوان توربو سیم وجود ندارد! توربو سیم همانطور که ابتدای مقاله عنوان شد ٬ اسمی کلی مانند سیم آنلاکر است و برند یا شرکت خاصی با عنوان توربو سیم فعالیت نمی کند ٬ اما چرا این قطعه با اسم واقعی خود به فروش نمی رسد؟ تنها دلیل آن استفاده از گیوی های بی کیفیتی است که اسم شناخته شده ای نه تنها در ایران بلکه در هیچ کشوری ندارند که بتوان آن را با اسم واقعی خودشان به فروش رساند و بناچار با کلمات بازی میشود تا از عدم آگاهی مشتریان سو استفاده شود و مشتری با قیمت چندبرابری آن را خریداری نماید. دریغ از آنکه گزارش خرابی ٬ عدم امکان تعویض سیمکارت ٬ عدم امکان ریست فکتوری و... از آن گزارش می شود .

 

گیوی ها را می توان به سه دسته تقسیم نمود :

  • عدم پشتیبانی از iOS 16, 17
  • پشتیبانی از iOS 16, 17 و عدم امکان ارتقای فریمور گیوی
  • پشتیبانی از iOS 16, 17 و امکان ارتقای فریمور گیوی

 

در خصوص سیم آنلاکر های دسته اول صحبتی نیست! زیرا بعید است کسی به دنبال مدلی باشد که امکان آپدیت به ورژن ۱۷ و ۱۶ را نداشته باشد ٬ تفاوت در مدل دوم و سوم نزدیک به هم است بطوریکه‌ برخی افراد یا فروشگاه ها مدل دوم را بجای سوم به فروش میرسانند و یا تمایلی به توضیح این موضوع ندارند. ارسیم یکی از همین مدل هاست ٬ با توجه به اینکه خود قطعه امکان آپدیت نرم افزاری ندارد ٬ در صورت تعویض سیم کارت ٬ آپدیت های بعدی سیستم عامل ٬ استفاده روی دیگر آیفون ها و سایر زمان هایی که با مشکل مواجه خواهد شد ٬ عملا ارسیم بلا استفاده شده و به اجبار نیاز به هزینه مجدد و خرید دوباره قطعه دیگری خواهید داشت ٬ به همین خاطر است که به RSIM " گیوی یکبار مصرف " نیز گفته می شود و بیش از ۱۸ مدل از آن تولید شده است ٬ در واقع علت قیمت کمتر و عدم ضمانت و گارانتی آن نیز ضعف عدم امکان آپدیت آن است . 

کلاب سیم در دسته سوم قرار دارد یعنی علاوه بر اینکه از ورژن ۱۷ پشتیبانی می نماید ٬ در صورت بروز مشکل احتمالی در آینده نیز امکان آپدیت ورژن نرم افزاری قطعه و رفع مشکل نیز وجود دارد ٬ به عبارتی شما با خرید کلاب سیم به هیچ عنوان نیاز به خرید قطعه مجدد نخواهید داشت. البته در این حین ٬ افرادی اقدام به فروش گیوی های متفرقه در پکیج کلاب سیم با قیمت پایین تر و بدون گارانتی نموده اند که از نظر ظاهری بسیار مشابه با نسخه اصلی بوده اما فاقد امکان آپدیت و پشتیبانی می باشند . در آخرین اقدام نیز با توجه به آگاهی مشتریان از تفاوت انواع گیوی ها و اطلاع رسانی های ما ٬ برخی فروشگاه ها گیوی های رده متوسط دسته دوم نظیر هیکارت و آرسیم را در پکیج هایی تحت عنوان " توربو سیم " به فروش میرسانند که کاملا یک اسم ساختگی است! لازم به یادآوری است که امکان خرید کلاب سیم جهت آنلاک سخت افزاری توسط آیفون آنلاکر بصورت ارسال با پیک و یا حضوری در تهران وجود دارد و در سایر شهرستان ها نیز امکان ارسال توسط پست پیشتاز فراهم خواهد بود . 

 

پیشنهاد آیفون آنلاکر چیست ؟

اشتباه نکنید ٬ پیشنهاد ما بی شک آنلاک فکتوری است! اما اگر به مرحله ای رسیدید که به علت عدم امکان آنلاک فکتوری و یا هزینه بالای آنلاک رسمی ٬ تصمیم به آنلاک سخت افزاری گرفتید ٬ از بهترین گیوی موجود در بازار یعنی کلاب سیم با کارت گارانتی یک ساله استفاده نمایید ٬ در این صورت آیفون شما بدون کوچکترین محدودیتی نسبت به آنلاک فکتوری قابل استفاده است ٬ امکان آپدیت به ورژن های بالاتر ٬ سیمکارت ۴جی ٬ اینترنت LTE ٬ امکان تعویض سیمکارت ٬ امکان ریست فکتوری یا ریستور و ... در کنار یک پشتیبانی حرفه ای که در صورت بروز مشکل در آینده بتوانید ورژن نرم افزاری قطعه خود را بروز رسانی کنید بطوریکه نیازی به تعویض قطعه و هزینه مجدد نباشد ٬ این یک تصمیم عاقلانه است به شرطی که فروشگاهی را انتخاب نمایید که دیگر گیوی های متفرقه خود را به اسم و بسته بندی کلاب سیم به شما نفروشد .
 

اسپرینت امریکا را چگونه آنلاک کنیم ؟ تی موبایل بلک لیست را چگونه آنلاک کنیم ؟ و...

پاسخ تمامی این سوالات مشابه است . بطور کلی مشتریان گرامی می توانند تمام اپراتورهایی که امکان آنلاک فکتوری ندارند و یا تمام اپراتورهایی که هزینه بالایی برای آنلاک فکتوری دارند را بصورت سخت افزاری با کلاب سیم آنلاک نمایند . مهم نیست آیفون شما نرمال باشد یا بلاک ٬ چه مدت کار کرده باشد ٬ آیفون 14Pro Max داشته باشید یا آیفون ۸ و SE و یا ورژن آیفون شما چیست! آنلاک سخت افزاری همیشه یکی از گزینه های روی میز شماست .

 

حذف اپل آیدی آیفون

آنلاک اپل آیدی

همین حالا دیوایس خود را بردارید و از مسیر Setiings/AppleID/iCloud گزینه Find My iPhone را غیرفعال کنید! زیرا اگر اپل ایدی آیفون شما با مشکلاتی نظیر  AppleID is not Active,  This Apple ID has been locked و ... مواجه شود و گزینه فایند مای آیفون شما فعال باشد ٬ ممکن است حذف اپل آیدی آیفون شما بسته به مدل دستگاه در حدود ۵ تا بیش از ۲۰ میلیون تومان هزینه بر باشد!

اما اگر آیفون شما ریست یا آپدیت شده است و یا هم اکنون متوجه شده اید که Find My iPhone شما فعال است و امکان غیر فعال نمودن آن را ندارید ٬ توصیه می کنیم هرچه سریع تر با واحد پشتیبانی آیفون آنلاکر با شماره 02122001610 تماس حاصل نمایید ٬ زیرا چنانچه از اپل ایدی های کارتی استفاده نموده و یا اطلاعاتی (هرچند ناقص) از اپل آیدی خود داشته باشید در اکثر مواقع می توانید با هزینه بسیار کمتری نسبت به حذف اپل آیدی اقدام فرمایید .

مشکل آیکلود به دو شکل رفع می گردد :

  • ریکاوی اپل آیدی
  • حذف اپل آیدی

 

ریکاوری اپل آیدی در صورتی قابل انجام است که شما حداقل خود اپل آیدی را بخاطر داشته باشید ٬ این روش برای اپل ایدی هایی که بصورت کارتی در بازار و یا بصورت آنلاین از سایت ها خریداری شده کاربرد دارد و در صورت امکان هزینه بسیار کمتری نسبت به حذف اپل آیدی دارد و همچنین زمان کمتری نیز بطول خواهد انجامید ٬ اما متاسفانه برخی از سودجویان با کتمان این واقعیت هزینه حذف اپل آیدی از سرور اپل را دریافت نموده‌ و با سودهای چندصدهزارتومانی اقدام به ریکاوری اپل آیدی می نمایند ٬ هرچند که در نهایت هر دو یک نتیجه دارند و آن این است که گزینه Find My iPhone دیوایس شما غیرفعال می شود ٬ اما کتمان برخی افراد از وجود این روش و کسب سودهای خارج از عرف به دور از اخلاق است .

دقت نمایید که اگر مشکل آیکلود شما از طریق ارسال پسورد جدید برطرف گردد ٬ ریکاوری اپل آیدی برای شما انجام شده و اگر صرفا از طریق IMEI فایند مای آیفون شما غیرفعال شده باشد بطوریکه بدون Sign Out شدن از اپل آیدی ٬ هیچ آثاری از اپل آیدی قبلی وجود نداشته باشد ٬ حذف اپل آیدی از طریق سرور اپل صورت گرفته است . به یاد داشته باشید که همچون آنلاک فکتوری ٬ به هیچ عنوان نباید آیفون خود را برای حذف آیکلود جایی به امانت بگذارید. ضمنا توجه داشته باشید که اخیرا سرویس هایی ارائه شده که با هزینه های کمتری نسبت به آیفون آنلاکر اقدام به حذف آیکلود آیفون ٬‌ آیپد و اپل واچ بصورت موقت از طریق IMEI یا SerialNumber می نمایند٬ به همین دلیل اکیدا توصیه می کنیم به افراد یا فروشگاه هایی که سابقه یا اعتبار کافی ندارند اعتماد نکنید چرا که با توجه به واسطه بودن این افراد و استفاده عمدی (دریافت سود بیشتر) یا سهوی (عدم شناخت کافی) از این سرویس ها ٬ امکان برگشت اپل آیدی حذف شده بعد از مدتی وجود دارد .

توصیه ما در خصوص آیکلود و اپل آیدی

اگر آیفون خود را حتی برای یک دقیقه مثلا برای نصب اپلیکیشن ٬ تعمیرات سخت افزاری و ... به فروشگاهی می سپارید ٬ زمان تحویل آیفون حتما آیکلود و فایند مای آیفون دیوایس خود را بررسی نموده که توسط اپل آیدی شخصی دیگر فعال نشده باشد ٬ زیرا در این صورت بعد از ریستور یا آپدیت آیفون با هزینه سنگینی مواجه خواهید شد . ضمنا شما می توانید برای اطمینان از اینکه اپل آیدی شما لاک یا دیسبل و همینطور غیرفعال نمی شود ٬ نسبت به خرید اپل آیدی با گارانتی از این سایت اقدام فرمایید .

پیشنهاد می کنیم مقاله " خرید اپل آیدی و علت مشکلات آن "  را مطالعه فرمایید

 

انتخاب با شماست ...

با این اوصاف ٬ کاملا پیداست که آنلاک آیفون شما چه رسمی و چه سخت افزاری و حتی حذف آیکلود ٬ اگر از سایت های نامعتبر انجام گردد ٬ بزودی باعث دردسر و هزینه دوباره خواهد بود! همه چیز وابسته به انتخاب شماست . آیفون آنلاکر علاوه بر ۱۲ سال سابقه کاری و کسب نماد اعتماد الکترونیک بعنوان پربازدید ترین سایت آنلاک آیفون در ایران ٬ برای اعتماد بیشتر شما مشتریان عزیز امکان ثبت سفارش حضوری در تهران را نیز فراهم نموده است .

با آیفون آنلاکر ٬ یکبار و برای همیشه آنلاک کنید .

پشتیبانی آیفون آنلاکر