خرید اپل آیدی و علت مشکلات آن

شما با یک مقاله جامع در حوزه اپل آیدی روبرو هستید که به موضوعات ساخت و خرید و فروش اپل آیدی و همچنین مشکلات احتمالی آن پرداخته شده است از این رو ٬ ممکن است بخش هایی از آن برای شما تکراری باشد اما در ادامه تجربیات زیادی را بدست می آورید زیرا علاوه بر بیان موضوعات مرتبط با اپل آیدی ٬ به تمام اشتباهات رایج خریداران ٬ فروشندگان و سازندگان اپل آیدی اشاره شده است.

اپل ایدی حساس ترین نقطه آیفون شماست و اهمیت بسیاری دارد تا شما از چه اپل آیدی و با چه ویژگی هایی استفاده می کنید. شما باید آگاهی خود را در خصوص آن افزایش دهید تا مورد سواستفاده قرار نگیرید و ضررهای یک یا چند میلیونی نکنید. علاوه بر آن ٬ اپل ایدی شما اطلاعات شخصی شما را در خود جای داده است پس به امنیت آن دقت کنید.

خرید اپل آیدی

 

بخش اول :

۱-۱ : چرا به اپل آیدی نیاز داریم؟

شما بدون اپل ایدی از بسیاری از امکانات آیفون ٬ آیپد ٬ مک و حتی اپل واچ خود نمی توانید استفاده کنید. وقتی دستگاه خود را از جعبه بیرون می آورید٬ بعد از انتخاب زبان و کشور و دسترسی به اینترنت٬ از شما یک اپل ایدی خواسته می شود! بدون اپل ایدی حتی نمی توان اپلیکیشن هایی نظیر تلگرام یا واتس اپ را نصب کرد و یا از امکاناتی نظیر آی مسیج (پیامک رایگان) ٬ فیس تایم (مکالمه صوتی و تصویری رایگان) و ... استفاده نمود. در صورت عدم وجود اپل ایدی ٬ یا می بایست از آیفون خود بعنوان یک گوشی ساده فقط برای تماس و پیامک استفاده کنید و یا ماهانه چند صد هزار تومان به خدمات موبایل یا اپ استور های ایرانی پرداخت کنید تا اپلیکیشن های مورد نیاز را برای شما نصب و در دوره های بعدی بروز رسانی نمایند که اگر منصفانه به قضیه نگاه کنیم : در هر دو صورت ٬ کار عاقلانه ای نیست! پس باید یک اپل ایدی برای خود داشته باشید.

 

۱-۲ : آیا اپل آیدی رایگان است؟

ساخت اپل آیدی به خودی خود هزینه ای ندارد٬ اما از آنجایی که ایران توسط اپل تحریم شده است و شما پیش شماره ۰۰۹۸ ایران را در لیست شماره کشورها در آیفون خود نمی بینید ٬ از طرفی بهترین کشور برای ساخت اپل ایدی از نظر عدم وجود محدودیت در شارژ اپل آیدی ٬ اپ استور کامل و... امریکا می باشد٬ برای ساخت اپل آیدی امریکا به محدودیت هایی نظیر: آی‌پی و شماره معتبر امریکا ٬ آدرس معتبر و غیرتکراری در امریکا و اطلاعاتی در خصوص فرآیند سیستمی ساخت نیاز خواهید داشت که قطعا از عهده شمار زیادی از کاربران ایرانی خارج است به همین جهت سال هاست که یکی از خدمات سایت آیفون آنلاکر فروش اپل آیدی شخصی و معتبر به مشتریان حقیقی خود می باشد و ماه هاست فروش اپل آیدی تعداد عمده به فروشگاه های خدمات موبایل را نیز اضافه نموده تا همکاران نیز بتوانند پاسخگوی مشتریان خود باشند.

 

۱-۳ : انواع اپل آیدی در بازار

بطور کلی دو مدل اپل آیدی در بازار وجود دارد و می توان تهیه کرد. اپل آیدی با اطلاعات آماده و اپل آیدی شخصی .

اپل آیدی با اطلاعات آماده یعنی به شما یک اپل ایدی و پسورد همراه با سوالات امنیتی و تاریخ تولد ارائه می شود که از قبل با مشخصات یک فرد فرضی ساخته شده است که ممکن است این اطلاعات در قالب یک متن از سایت های اینترنتی نظیر آیفون آنلاکر ٬ آی اپل کارت و ... برای شما پیامک یا ایمیل شود و یا در قالب یک کارت چاپ شده به شما تحویل داده شود که مدل اول را اپل آیدی آماده و  مدل دوم را اصطلاحا اپل آیدی کارتی می گویند که صرفا در شیوه تحویل به مشتری متفاوتند اما هر دو یک اپل آیدی از قبل اماده شده می باشند. اما حالت دیگر اپل آیدی شخصی می باشد که بر خلاف حالت قبلی ٬ اپل ایدی روی جیمیل/یاهو شما و با تاریخ تولد و اطلاعات شخصی شما ساخته می شود و معمولا به علت صرف زمان بیشتر و امنیت بالاتر خرید اپل آیدی شخصی نسبت به خرید اپل آیدی کارتی یا اماده اندکی قیمت بالاتری دارد .

 

۱-۴: مزایا و معایب اپل آیدی آماده و شخصی

اپل ایدی های کارتی و یا آماده از انجایی که اطلاعات امنیتی پیشفرضی دارد ٬ دارای امنیت پایین تری نسبت به آیدی شخصی می باشد و موضوعی که روزانه با آن مواجه هستیم این است که چون اطلاعات توسط خود مشتری تعیین نشده است بعد از چند ماه مشتری تاریخ تولد و سوالات امنیتی را بخاطر نمی آورد و یا ممکن است سازنده آن بعد از  سال ها در دسترس نباشد و یا برای تحویل مجدد اطلاعات اولیه مبلغی دریافت نماید از این رو اپل ایدی های آماده امن نیستند . تنها مزیت اپل آیدی آماده هزینه اندکی کمتر نسبت به ایدی شخصی و تحویل فوری آن بوده و تنها عیب اپل آیدی شخصی هزینه اندکی بالاتر و تحویل ۱ تا ۶ ساعته به علت روند ساخت دستی با مشخصات مشتری می باشد .


 

۱-۵:  اشتباهاتی که قابل کتمان نیست!
 

اشتباهات سازندگان : بسیاری از سازندگان در راستای سهولت در ساخت اپل آیدی از سوالات امنیتی و تاریخ تولد تکراری و یا اپل ایدی با یوزرنیم سری و پشت سر هم استفاده می کنند که نتیجه آن امنیت پایین آیدی برای استفاده خواهد بود . فروشندگان اپل آیدی ٬ دیگر سازندگان و یا حتی برخی از خود مشتریان بعضا متوجه این شباهت در اطلاعات آیدی ها شده که در نهایت کار به هک اطلاعات و تقاضای هزینه های بالا جهت رفع مشکل خواهد شد.

اشتباهات فروشگاه موبایل : در بازاری که بیش از ۲۰۰ شرکت سازنده اپل آیدی معتبر و نامعتبر وجود دارد٬ متاسفانه بسیاری فروشگاه ها تنها معیارشان صرفا قیمت خرید پایین تر و حاشیه سود بیشتر در فروش است بدون آنکه سرنوشت مشتریان اهمیتی داشته باشد٬ به همین دلیل فروشگاه ها بصورت عمده اپل آیدی از افراد نامعتبر تهیه کردند و به مشتریان فروختند که نتیجه آن چندهزار مشتری ناراضی شد.

اشتباهات خریداران اپل آیدی : به جای خرید اپل آیدی شخصی که هزینه کمی بالاتری داشت ٬ به ایدی های آماده که توسط سازندگانی ناشناس ساخته شده بود ٬ اعتماد کردند! و بعد از بروز مشکل و مراجعه به فروشگاهی که از آن اپل ایدی خریداری شده بود ٬ تازه متوجه شدند که فروشگاه ٬ سازنده اپل ایدی نبوده و اکنون خود فروشگاه نیز با سازنده اپل ایدی ارتباطی ندارد .

 

سیاستی که آیفون آنلاکر با استفاده از این تجربیات در نظر گرفته است تا ضمن حفظ مزایا کلیه معایب را رفع کرده باشد ٬ فروش اپل آیدی شخصی به مشتریان حقیقی به جهت امنیت بالای آن در سریع ترین زمان و همچنین فروش اپل آیدی آماده بصورت تعداد عمده با قیمت مناسب به فروشگاه ها خواهد بود که همکاران گرامی با دسترسی ها و آموزش های لازم بتوانند اپل آیدی های عمده خریداری شده را برای مشتریان خودشان شخصی سازی نموده و سپس تحویل دهند٬ با این روند هم مشتریان همواره یک اپل آیدی شخصی دریافت نموده و هم حاشیه سود فروشگاه ها لحاظ گردیده است.

 

دیسیبل نات اکتیو لاک اپل ایدی

 

بخش دوم :

۲-۱: مشکلات اپل آیدی

اپل آیدی شما ممکن است خواسته یا ناخواسته ٬ عمدا یا سهوا با مشکلاتی مواجه شود. ما اینجاییم تا تمام مشکلات اپل آیدی را با ذکر علت بروز آن تشریح کنیم تا با افزایش آگاهی ٬ با مشکلی مواجه نشوید و یا در صورت بروز مشکل بدانید که مسیر صحیح برطرف نمودن آن چیست و مورد سواستفاده قرار نگیرید! دقت کنید که ممکن است برای اپل ایدی شما دو مشکل همزمان رخ داده باشد٬ مثلا آیدی شما نات اکتیو شده باشد اما بعد از فعالسازی متوجه شوید که پسورد آن نیز صحیح نیست و نیاز به آنلاک اپل آیدی هم دارید و یا اپل آیدی شما نات اکتیو شده باشد و در اپ استور هم با پیام دیسیبل مواجه شده باشید.

 

۲-۲ :‌ اپل آیدی نات اکتیو :‌ this apple id is not active

اگر با این پیام مواجه شده اید یعنی اپل ایدی شما توسط شرکت اپل به علت نقض قوانین غیرفعال شده است ٬ علت بروز آن می تواند استفاده از آی‌پی های کشورهای مختلف در یک روز ٬ دامنه نامعتبر اپل آیدی٬ اطلاعات تکراری در ساخت اپل آیدی٬ رفتار ربات گونه و تغییر بیش از حد اطلاعات و ... باشد و تنها راه حل مشکل: تماس تلفنی با پشتیبانی اپل با شماره و آی‌پی امریکا و تسلط کامل به زبان انگلیسی و پاسخ حرفه ای به سوالات پشتیبان اپل می باشد.  توصیه می شود این مورد به هیچ عنوان توسط افراد مبتدی یا سایت ها و فروشگاه های تازه تاسیس انجام نشود ٬ زیرا کوچکترین اشتباه ٬ آخرین اشتباه شما خواهد بود و اپل آیدی برای همیشه مسدود خواهد شد . تجربه ۱۲ ساله آیفون آنلاکر در این حوزه می تواند به شما جهت رفع مشکل کمک کنید و از طریق همین وب سایت می توانید بصورت آنلاین سفارش فعالسازی اپل آیدی دهید و مشکل آیدی شما کمتر از ۲ روز برطرف می شود . اگر اپل آیدی شما غیرفعال شده است بدون فعالسازی امکان خروج از ایدی را نخواهید داشت و به طبع امکان اپدیت ای او اس ٬ ریست فکتوری و فروش دستگاه هم وجود ندارد و بعبارتی دستگاه شما از دسترس خارج می شود . نکته مهم این است که بدانید برای فعالسازی اپل ایدی شما فقط به یوزرنیم اپل آیدی + اسم روی اپل ایدی در ستینگ + imei دستگاه نیاز است و شما اصلا نباید پسورد و سوالات امنیتی آیدی را برای کسی ارسال کنید ٬ متاسفانه موارد زیادی مشاهده شده است که برخی از همکاران اپل آیدی شما را فعال نموده اما بعد از ان اقدام به تغییر اطلاعات پسورد و ... می نمایند و بعد از فعالسازی از شما هزینه اضافی (چند میلیون تومانی) برای بازیابی پسورد تقاضا می کنند و شما راهی جز پرداخت آن ندارید ٬ اما اگر شما این اطلاعات اضافی را به کسی ندهید مورد سواستفاده قرار نمی گیرید . دقت کنید که بعد از فعالسازی اپل ایدی حتما می بایست از ایدی خارج شوید و یا find my iphone را خاموش کنید . فعالسازی اپل ایدی و رفع ارور نات اکتیو هیچ گونه تغییری در اطلاعات اپل ایدی نظیر پسورد و سوالات امنیتی ایجاد نمی کند و صرفا ایدی از حالت غیرفعال به حالت فعال خواهد رفت.

 

۲-۳ : اپل ایدی دیسیل شده : apple id disabled on the app store

اگر با این پیام مواجه شده اید یعنی اپل ایدی شما توسط شرکت اپل به علت نقض قوانین در اپ استور دیسیبل شده است ٬ علت بروز آن می تواند استفاده از گیفت کارت های نامعتبر ٬ مانی بک ٬ اطلاعات ویزا/مستر کارت منقضی شده و... باشد . در این شرایط پیشنهاد می کنیم اگر اپل ایدی شما موجودی دلاری ندارد و یا برنامه های خاصی با ان خریداری نشده است از آن خارج شده و از یک اپل ایدی جدید استفاده نمایید اما اگر به هر دلیلی از جمله موجودی دلاری ٬ اطلاعات شخصی ٬ خریدهای قبلی و... اپل آیدی برایتان اهمیت ویژه ای دارد می توانید از طریق سایت سفارش رفع دیسیبلی اپل آیدی را ثبت نمایید . دقت نمایید که در این حالت به پسورد و سوالات امنیتی نیاز است از این رو همکاران نمی توانند بعد از انجام سفارش مدعی هزینه برای پسورد شوند زیرا در صورت اشتباه بودن پسورد ٬ اصلا امکان انجام سفارش میسر نمی شد . اما گاها مشاهده شده که هزینه مورد تقاضا بسته به موجودی دلاری شما درخواست می شود و یا بعد از تحویل آیدی مشاهده شده که بخشی از موجودی دلاری درون اپل ایدی بعنوان کارمزد کسر شده است (که دروغی بیش نیست) و می بایست به این موضوع توجه شود که هر دو حالت به دور از عرف و اخلاق است . نکته دیگر اینکه شما برای رفع دیسیبل شدن اپل ایدی نیاز به تمام اطلاعات اپل ایدی دارید ٬‌ پس اگر از ایدی های اماده استفاده کرده اید و اکنون اطلاعات آن را فراموش کرده اید و یا تغییر یافته و به اطلاعات صحیح آن دسترسی ندارید ٬ عملا امکان رفع این مشکل برای آیدی شما وجود ندارد .

 

۲-۴ : اپل ایدی لاک شده :  this apple id is locked for security reasons

اگر شما ۳ بار پسورد خود را اشتباه زده باشید٬ اپل ایدی شما به علت مسائل امنیتی لاک یا قفل می شود. اینجاست که برای دومین بار شخصی بودن اپل آیدی شما اهمیت پیدا می کند٬ اگر ایدی شما شخصی باشد میتوانید از طریق دسترسی به جیمیل/یاهو و یا پاسخ دادن به سوالات امنیتی و تاریخ تولدی که خودتان تعریف نمودید بصورت رایگان و از طریق سایت اپل به نشانی iforgot.apple.com نسبت به تنظیم پسورد جدید اقدام کنید . اما اگر اینجا هستید ٬ احتمالا از آن دسته افرادی می باشید که از اپل آیدی کارتی و یا آماده استفاده نموده اید و اکنون متوجه شده اید که سوالات و تاریخ تولد ایدی شما اشتباه است و یا اطلاعات را فراموش نموده اید. امیدواریم که با سرویس آنلاک و ریکاوری اپل آیدی بتوانیم مشکل شما مشتری گرامی را برطرف کنیم! می توانید از طریق سایت ثبت درخواست نموده تا اطلاعات شما توسط کارشناسان ما مورد بررسی قرار گیرد و در صورت قابل انجام بودن ٬ هزینه و زمان آن تا ساعاتی بعد به شما اطلاع داده خواهد شد . پیشنهاد می کنیم اگر به هر دلیلی امکان انلاک اپل ایدی شما وجود نداشت و مایل به پرداخت هزینه چندمیلیون تومانی بابت سرویس حذف ایکلود هم نبودید ٬ دستگاه خود را به هیچ عنوان ریست فکتوری و یا اپدیت نرم افزاری نکنید زیرا در این صورت آیفون در صفحه ابتدایی مانده و دیگر قابل استفاده نخواهد بود . اما اگر اکنون آیفون شما ریست شده است با واحد پشتیبانی تماس بگیرید تا بعد از بررسی شرایط دستگاه ٬ راهنمایی های لازم ارائه شود .

 

 

سوالات متداول خرید اپل ایدی

بخش سوم :

سوالات متداول مشتریان اپل آیدی :

آیا می توان از یک اپل آیدی برای چند دستگاه استفاده نمود؟ بله. اگر بطور مثال آی مک ٬ آیفون و اپل واچ دارید می توانید از یک اپل آیدی برای هر ۳ دستگاه استفاده کنید. اما برای استفاده در دو دستگاه که متعلق به دو نفر است پیشنهاد نمی شود چون اطلاعات خصوصی افراد بین هر دو دستگاه منتقل می شود و قطعا از این کار پشیمان خواهید شد!

آیفون من ریست شده و اپل آیدی را اصلا بخاطر ندارم؟ اگر حتی یوزرنیم اپل آیدی را بخاطر ندارید و آیفون شما ۵اس تا ایفون ۱۰ می باشد می توانید از سرویس بایپس یا حذف موقت آیکلود استفاده نمایید. در این روش آیفون شما دوباره فعال و قابل استفاده خواهد شد. اگر آیفون شما بالاتر از ۱۰ می باشد می توانید از سرویس حذف ایکلود دائم استفاده نمایید.

اپل آیدی من غیرفعال شده اما با سرویس فعالسازی فعال نشد؟ گاهی کارشناس اپل٬ یک اپل ایدی را رد صلاحیت می کند در این صورت نیاز به مستندات و مراجعه حضوری در خارج کشور بوده که باز هم تیم آیفون آنلاکر می تواند  مشکل آیدی شما را برطرف نماید. با واحد پشتیبانی تماس بگیرید.

برای خرید اپل آیدی شخصی ٬ چه اطلاعاتی باید به شما بدم؟ برای ساخت اپل آیدی شخصی می بایست اکانت ایمیل (یاهو یا جیمیل) ٬ تاریخ تولد و سه سوال امنیتی که از شما پرسیده می شود را پاسخ دهید تا با اطلاعات خودتان ٬ در سریع ترین زمان یک اپل ایدی جدید ایجاد شود. هزینه ساخت اپل آیدی شخصی بسیار مقرون به صرفه تر از بازار برای شما در نظر گرفته شده است.

برای خرید اپل آیدی آماده ٬ چه سایتی را معرفی می کنید؟ پیشنهاد می کنم اول هزینه ساخت اپل آیدی شخصی را در سایت آیفون آنلاکر مشاهده کنید! اما با این حال اگر باز مایل به پرداخت هزینه کمتری بودید می توانید از سایت iAppleCard.ir نسبت به خرید اپل ایدی آماده اقدام کنید. این سایت از اطلاعات غیرتکراری در ساخت اپل ایدی استفاده می کند و امنیت قابل قبولی دارد.

اپل آیدی با گارانتی چیست؟ از آن صحبتی نکردید! همان اپل ایدی شخصی است که توسط آیفون آنلاکر گارانتی می شود که اگر آیدی شما توسط شرکت اپل به علت نقص قوانین نات اکتیو یا دیسیبل شد تا یکسال بصورت رایگان و در کمترین زمان توسط تیم ما این مشکل برطرف شود. ما اولین فروشگاهی هستیم که برای آسودگی خیال شما این خدمات را ارائه دادیم. برای سفارش اپل آیدی با گارانتی کلیک کنید

اپل آیدی من کارتی است و چند سال است استفاده می کنم ولی مشکلی پیش نیامده است؟ خیلی خوش شانس هستید که با وجود امنیت پایین اپل آیدی های کارتی پخش شده در بازار ٬ تاکنون با مشکلی مواجه نشده اید! همین حالا از اپل آیدی خارج شوید و یک اپل ایدی شخصی سفارش دهید .

چرا وقتی اپل آیدی را وارد می کنم از من شماره تلفن می خواهد؟ نیازی به شماره دادن نیست! بعد از وارد نمودن اپل ایدی و پسورد شما می توانید با انتخاب گزینه other option و بعد dont upgrade این مرحله را عبور کنید! چون ایران جز لیست کشورها نیست که از شماره واقعی خودمان استفاده کنیم پس هیچ وقت شماره تلفن روی اپل ایدی تعریف نکنید زیرا شماره های خارجی بعد از چندماه غیرفعال می شوند و بعد شما هستید و شماره ای که دیگر به آن دسترسی ندارید و دستگاهی که چند میلیون تومان هزینه تعمیر دارد.

چرا اپل ایدی امریکا؟ دیگر کشورها چرا نیست؟ بهترین آیدی که می توانید پیدا کنید٬ رجین امریکاست! زیرا تکمیل ترین و بروز ترین استور را دارد و اولین اپدیت تمام اپلیکیشن ها در استور این کشور آپلود میشود٬ در صورت تمایل به شارژ اپل ایدی٬ پرفروش ترین گیفت ها دلار امریکاست و بطور کلی هر فروشگاهی که در ساخت اپل آیدی امریکا مشکل داشته باشد به سراغ کشورهای متفرقه می روند. البته که اگر شما اگر قصد مهاجرت دارید و یا برای خرید گیفت کارت های لیری ٬ پوندی و ... دسترسی بهتری دارید می توانید ریجن اپل آیدی را به کشور دلخواه خود تغییر دهید .


 

امیدواریم که توانسته باشیم اطلاعات شما را در حوزه اپل آیدی افزایش دهیم و به اهمیت آن در دستگاه پی برده باشید! در صورتی که سوالی دارید که به آن پاسخ داده نشده و یا اپل آیدی شما مشکلی دارد که می بایست رفع شود می توانید از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۰ شب با شماره ۰۲۱۲۲۰۰۱۶۱۰ تماس حاصل فرمایید . ضمنا برای خرید اپل آیدی شخصی و یا خرید اپل آیدی عمده می توانید به صفحه مربوطه مراجعه نمایید .

 

پشتیبانی آیفون آنلاکر