آنلاک و رفع مشکلات اکتیو آیفون

آنلاک فکتوری عبارتی است که در اکثر مواقع نادرست به کار برده می شود! اگر قادر به فعال سازی و اکتیو آیفون خود نباشید احتمالا تصور کرده اید که آیفون شما باید آنلاک فکتوری شود ٬ علت نگارش این مقاله  درصد قابل توجهی از سفارشات تعیین اپراتور آیفون در فروشگاه آیفون آنلاکر است که بعد از استعلام از سرور اپل با پاسخ آنلاک مواجه خواهند شد و بعد از ما می پرسند : شما گفتید آیفون من آنلاک است اما آیفون من فعال نمی شود! واقعیت آن است که شرایط متفاوتی وجود دارد تا آیفون اکتیو یا فعال نشود که در ادامه به آن خواهیم پرداخت .  

 

آیفون لاک و آیفون آنلاک

برخی از پیام ها و مشکلاتی که در آیفون شما به نمایش در می آید به دست کاربران قابل رفع نیست و اصطلاحا به آنها آیفون لاک گفته می شود ٬ منظور از لاک یا قفل فقط از نظر شبکه نیست ٬ منظور حالتی است که امکان استفاده از آیفون را غیرممکن می سازد . در این مقاله قصد داریم به ۶ حالتی که بنوعی می توان آن ها را آیفون لاک ( iPhone Locked ) نامید٬ اشاره کنیم تا به اشتباه آن را تعیین اپراتور نکنیم و برای آن ها نسخه آنلاک فکتوری نپیچیم! به عبارتی دیگر سایر پیام هایی که شما ممکن است در آیفون ببینید (اگر ایراد سخت افزاری در کار نباشد) برای شما هزینه بر نمی باشند و در غیر این حالت ها ٬ آیفون آنلاک ( iPhone Unlock ) نامیده خواهد شد .  

 

1: آنلاک فکتوری آیفون

اگر بعد از ریستور یا آپدیت آیفون با پیام : Sim Not Supported ( سیم کارت شما پشتیبانی نمی شود ) و یا Sim Not Valid ( سیم کارت شما معتبر نیست ) مواجه شدید آیفون شما قطعا از نظر شبکه لاک است و نیاز به آنلاک فکتوری دارد! گاهی کاربران با تعجب سوال می کنند که آیفون من در نوار بالا آنتن دارد یعنی آنلاک فکتوری است و ظاهرا سیم کارت من مشکل دارد٬ در جواب این دوستان باید عرض کنیم این سیگنال آنتن چه در آیفون لاک و چه آنلاک نمایان است ٬ اما دلیل وجود آن امکان اکتیو آیفون زمانی است که شما به WiFi دسترسی ندارید٬ پس صرفا برای استفاده از اینترنت برای اکتیو آیفون در نظر گرفته شده است  در صورتی که این پیام را دریافت نمودید برای برآورد زمان و هزینه آنلاک فکتوری‌ ٬ آيفون خود را تعیین اپراتور کنید تا بنا بر صلاحدید شما آیفون شما آنلاک فکتوری یا آنلاک سخت افزاری ( از طریق سیمکارت آنلاکر ٬ کلاب سیم و یا هیکارت ) گردد .

چه نکاتی را باید قبل از آنلاک فکتوری بدانیم؟
چه نکاتی را باید قبل از آنلاک سخت افزاری بدانیم؟

آنلاک فکتوری

 

 

2: اپل آیدی و آیکلود

اگر بعد از ریستور یا آپدیت آیفون با پیام : Activation Lock مواجه شدید و از شما برای ورود اپل آیدی و پسورد خواسته شد ٬ آیفون شما از نظر امنیتی با مشکل مواجه شده است٬ البته زمانی می توان آن را مشکل دانست که شما اطلاعات اپل آیدی خود را فراموش کرده باشید و یا اپل آیدی شخص دیگری روی آیفون شما باشد که به آن دسترسی ندارید. در این حالت باید از سرویس حذف اپل آیدی استفاده نموده و ابتدا آن را بررسی نمایید تا در صورت امکان و پس از برآورد هزینه برای حذف اپل آیدی اقدام فرمایید . اگر شما از اپل آیدی های کارتی در بازار استفاده نمودید ٬ می توانید از بخش ریکاوری اپل آیدی ثبت درخواست نمایید . همچنین کلیه کاربران می توانند وضعیت فعال یا غیرفعال Find My iPhone دیوایس خود را قبل ریست یا ریستور بررسی نمایند تا با مشکلی مواجه نشوند .

چه نکاتی را باید قبل از حذف اپل آیدی بدانیم؟

حذف اپل آیدی

 

 

3: MDM Lock

ام دی ام لاک که با پیام Remote Management معروف است زمانی رخ  می دهد که آیفونی به اشتباه فروش رفته و  به دست شما میرسد ٬ گاهی پیش می آید که یک شرکت خصوصی تعدادی آیفون برای کارمندان خود خریداری می کند و برای  اینکه این آیفون ها فقط مورد استفاده کارمندان خود واقع گردد٬ به نوعی لاک خواهند شد! به صورتی که‌ برای استفاده نیاز به کلمه کاربری و رمز عبور آن کارمند خواهد بود٬ مشکل آنجایست که این آیفون ها به فروش می رسند و بعد از چند واسطه شما مالک نهایی آن خواهید شد و قطعا به اطلاعات کاربری آن کارمند دسترسی ندارید! این نوع لاک آیفون ارتباطی با آنلاک فکتوری ندارد و در صورتی که با این مشکل مواجه شده اید اینجا کلیک کنید . با ثبت سفارش MDM Lock در سایت آیفون آنلاکر ٬ بعد از ثبت سریال شما در سرور ٬ برنامه ای تحت ویندوز و مک به شما داده خواهد شد که از طریق آن می توانید نسبت به اکتیو آیفون خود اقدام نمایید .

حذف ریموت  mdm

 

4: SSN / ZipCode

سیاست های اپل در راستای عدم فروش آیفون آنلاک فکتوری تا مدتی بعد از عرضه آیفون جدید و پارت نامبر پرطرفدار LL/A امریکا که در اکثر کشورها خواهان زیادی دارد علت اصلی مشکل SSN و Zipcode است . اپراتورهایی نظیر AT&T ٬ Verizon و Sprint در امریکا برای کاهش خروج آیفون در این کشور دست به راهی زدند که گاها برای کاربران اپل گران تمام می شود. SSN در واقع شماره قراردادی است که تحت آن یک آیفون ( مثلا آیفون ۱۰ ) با یک سیمکارت به مشتری تحویل داده شده است و  Zipcode کد پستی مشتری است . اگر شما در امریکا باشید و با این پیام  مواجه شدید کافیست اطلاعات قرارداد خود را وارد نموده تا موضوع رفع شود اما اگر ساکن ایران باشید می بایست جهت برآورد هزینه و رفع این مشکل با پشتیبانی آیفون آنلاکر تماس بگیرید. این سرویس از آنجایی که به ندرت پیش می آید در سرویس های آیفون آنلاکر ارائه نشده است اما قابل رفع بوده و در صورت بروز کافیست با ما تماس حاصل فرمایید .

حذف ssn و zipcode

 

5: آیفون شما اکتیو نمی شود؟!

گاها با پیامی تحت عنوان Could Not Activate iPhone (که در iOS 12 به پیام Unable to Active تغییر نام داده) مواجه شده ایم ٬ توضیحات در ادامه این پیام کاملا عادی است . نوشته شده است که آیفون شما نمی تواند فعال شود زیرا سرور اپل در دسترس نیست و از شما خواسته از طریق برنامه آیتونز نسبت به اکتیو آیفون خود اقدام کنید و یا چند دقیقه دیگر دوباره امتحان کنید. درست است ٬ گاهی مشکل به همین سادگی که اپل توضیح داده است رفع می شود ٬ اما اخیرا و بخصوص در iOS 11 و iOS 12 با مواردی رو برو شدیم که نیاز به رفع مشکل بصورت سخت افزاری بود . این پیام در اکثر مواقع با پیام لاک شبکه آیفون اشتباه گرفته میشود و کاربران تصور می کنند که آیفون شان نیاز به آنلاک فکتوری دارد اما در واقع مشکل از هارد آیفون شان می باشد . در خصوص رفع این مشکل می توانید جهت دریافت آدرس نمایندگی آیفون آنلاکر با واحد پشتیبانی تماس بگیرید .

اکتیو آیفون

 

6: رجیستری آیفون

بطور خلاصه باید در خصوص طرح رجیستری بگوییم: آیفون هایی که وارد کشور می شوند می بایست عوارض آنها حداکثر تا یک ماه بعد پرداخت شود در غیر این صورت از شبکه های تلفن همراه در کشور نظیر: همراه اول ٬ ایرانسل ٬ رایتل و ... آنتن نخواهند گرفت . طرح رجیستری از تاریخ ۱۴ آذرماه سال ۹۶ اجرایی شده و فقط مربوط به آیفون نیست و هر برندی را در برمیگیرد . در نظر داشته باشید که در طرح رجیستری حتی اگر آیفون شما آنلاک فکتوری هم باشد ٬ اگر عوارض و مالیات آن پرداخت نشود با محدودیت هایی در ایران مواجه خواهید شد. از این جهت ٬ کاربران اپل می توانند بصورت رایگان از وضعیت رجیستری آیفون خود و هزینه ثبت در سامانه همتا مطلع شوند .

رجیستری آیفون

پشتیبانی آیفون آنلاکر

چنانچه در خصوص آنلاک فکتوری آیفون و یا سایر موارد گفته شده نیاز به راهنمایی و توضیحات بیشتری دارید ٬ از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب با واحد پشتیبانی آیفون آنلاکر از طریق شماره 22001610-021 تماس حاصل فرمایید ٬ در صورت تمایل نیز می توانید با پشتیبانی تلگرام آیفون آنلاکر در ارتباط باشید .

پشتیبانی آیفون آنلاکر