آنلاک سخت افزاری چیست

آیـــفون آنلاکر با هدف آنلاک فکتوری آیفون فعالیت خود را در اسفند ماه سال 1391 آغاز نمود ، بعد از حدود یک ماه فعالیت به علت هزینه بالای برخی اپراتورها و همچنین عدم پشتیبانی برخی اپراتورها از آیفون های جدید نیاز به آنلاک سخت افزاری حس شد٬ به همین دلیل در پی رفع مشکل مشتریان محترم سال هاست که بخش "گیوی آیفون" به این مجموعه اضافه شده تا نیاز کاربران بطور کامل پوشش داده شود .  

 

آیفون لاک

 

 

بطور کلی آنلاک آیفون به سه شکل صورت میگیرد :

 

1: آنلاک نرم افزاری

 

2: آنلاک سخت افزاری

 

3: آنلاک فکتوری یا آنلاک رسمی از طرف اپراتور آیفون مورد نظر

 

 

 

جدا از آنلاک نرم افزاری که هزینه ای نداشته و فقط تا آیفون 3g و 3gs و بنظر فقط در ورژن های پایین صورت میگیرد ،

 

برای مطالعه توضیحاتی در خصوص آنلاک فکتوری به این قسمت مراجعه کنید

 

در این بخش قصد داریم در خصوص آنلاک سخت افزاری توضیحاتی ارائه دهیم :

 

 

 

 

 

آنلاک با گیوی آیفون :

 

اولــــین تفاوتی که میتوان به آن اشاره کرد این است که آنلاک رسمی شامل تمـــــــــام آیفون های موجود است ، که به تــرتیب شامل 2g,3g,3gs,4,4s,5,5c,5s,6,6s,7,7plus و آیفون X و آیفون ۸ می شود ، اما آنلاک سخت افزاری در حالت عادی شامل آیفون 4, 4s , آیفون 5 ,5c, 5s ٬ آیفون 6,6s و آیفون ۷ و ۷ پلاس و با ارائه مدل جدید گیوی بنام Club Sim شامل آیفون ۸ و آیفون ۱۰ می شود . 

 

 

از بین آیفون های ذکر شده ای که توسط گیوی قابل آنــلاک است ، آیفون 4 دارای محــــدودیت هایی است! آیفون 4 فقط تا بیسباند 4.10 با گیوی قابل آنلاک هست ، یعنی تا iOS 4 و شاید در خوش بیبانه ترین حالت تا iOS 5 (در صورتی که با iOS های اوریجینال اپل ریستور نشده باشد) .  اگر آیفون 4 را کنار بگذاریم ، دیگر آیفون های نام برده بدون هیچگونه محدودیتی بصورت سخت افزاری قابل آنلاک خواهند بود . 

 

 

برای رفع نگرانی شما کمی واضــــــــــع تر صحبت کنیم ، یعنی در هـــر ورژنی ( حتی iOS 11.2.5 ) ، در هـــر بیسباندی ، با هـــر سیم کارتی ، بدون نیاز به شـــماره گیری و فعال سازی ، بدون نیاز به پروگرام سخت افزاری  و صد البته بدون نیاز به جیلبریک می توانید آیفون ۸ ، آیفون ایکس یا همان آیفون ۱۰ و آیفون های پیشین نظیر  سری ۷ ٬ سری 6 و سری 5 و حتی 4s خود را آنلاک کنید .   

 

 

هنوز هم می بینیم که وقتی صحبت از آنلاک سخت افزاری است اشخاص یاد محدودیت های سابق می افتند ، یاد شـــماره گیری متداول 112 برای فعال سازی ، یاد محدودیت در آپدیت iOS دستگاه و استرس از آپدیت بیسباند و هزار مشکل دیگر! اما این مشکلات با قطعات جدیدی که آیفون 4s به بالا را پشتیبانی میکنند تماما حل شده است و آیفون آنلاکر از این بابت به شما تضمین میدهد . حتی در  مدل  Club Sim ٬ مشکل ایراد کدهای دستوری (نظیر #1*140*) یا حتی عدم استفاده از اینترنت سیم کارت هم رفع شده است .

 

 

 

فروش گیوی آرسیم ۱۱

 

 

 

 

آنلاک سخت افزاری به چه شکل انجام میشود ؟ 

 

آنلاک سخت افزاری با قطعه ای بنام گیوی یا گیوی سیم انجام میشود ، که در پکیج آن علاوه بر کیت گیــــوی و سوزن، یک Slot (خشاب) برای آیفون 4s قرار گرفته است زیرا در مدل های جدید آرسیم با کوچکتر شدن ابعاد آن٬ برای آیفون سری ۵ ٬ ۶ و حتی آیفون ۷ و ۷ پلاس و آیفون ۸ یا آیفون ۱۰ نیازی به تعویض خشاب نیست. برای شروع گیوی را روی خشاب قرار داده بطوریکه لبه سمت چپ آن در زیر خشاب جای گیرد و سپس نــــــانو سیم کارت را روی آن قـرار می دهید و در نهایت به آرامی وارد آیفون می کنید. در گیوی RSIM و Club Sim روال کار به این صورت خواهد بود که بعد از قـرار دادن آن در آیفون ٬ بعد از چند ثانیه بدون هیچگونه پروگرام یا تنظیماتی آنتن شما خواهد آمد . 

 

 

 گیوی آیفون

 

 

 

چه موقع نیاز به آنلاک سخت افزاری حس می شود ؟

 

هرچند زمانی که شمـاره سریالی را چک میکنید پشتیبــــانی وب سایت تمام راه های آنـــلاک آیفون را با توضیــحات کامل به اطــلاع شما خواهد رساند ، اما بد نیست اگر یکبار بطور کامل این موضوع را بررسی کنیم شاید برای افرادی مفید باشد!

 

پر واضح است که آنلاک رسمی که از طرف اپــــراتور انجام میشود در اولویت هر شخص است ، اما شـــاید یکی از موارد استفاده از گیوی ، بالا بودن هــزینه آنلاک رسمی در برخی اپراتور هاست ، بطور مثال هم اکنون اپراتور T-Mobile USA رنج قیمتی در حدود 480 هزار تومان برای آیــــفون سری ۵ دارد که حتی برای سریال های بلاک تا 650 هزار تومان می رسد! در این حالت بسیار پیش آمده است که مشـتری با آنلاک گیوی با پرداخت هزینه ای در حدود 140 تا 160 هزار تومان بدون هیچ گونه مـحدودیت خاصی (همونطور که در بالا توضیح داده شد) آیفون خود را بصورت سخت افزاری آنلاک کرده و از این بابت بسیار خشنود است . 

 

یکی دیگر از مـــواردی که باز مشتری را به سمت آنلاک سخت افزاری سوق می دهد ، عـــدم پشتیبانی برخی اپراتور ها نظیر Cricket USA, Docomo Japan ,... از آنلاک فکتوری است ، در حال حاضر بسیار داریم اپراتور هایی که آیفون 7 ، آیفون 7 پلاس  و حتی آیفون 6s, 6 را جهت آنلاک رسمی پشتیبانی نخواهند کرد در این حالت مشتری راهی جز آنلاک سخت افزاری پیش رو نخواهد داشت .

 

 

در صورت تمایل به بررسی گیوی های موجود در سایت آیفون آنلاکر ٬ از بخش گیوی آیفون دیدن فرمایید .

 

اگر با پیام هایی نظیر Could not activate iphone, SSN zipcode, Remote Managment ,... مواجه شدید ٬ مقاله آنلاک و اکتیو آیفون را مطالعه فرمایید .

 

 

امیدواریم که توانسته باشیم برخی از سوالات و یا ابهامات شما را در خصوص گیوی و آنلاک سخت افزاری آیفون در آیفون آنلاکر رفع کنیم .  در صورت بروز هرگونه سوال میتوانید از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۰ شب با واحد پشتیبانی از طریق شماره 22001610-021 یا 09128760877 تماس حاصل فرمایید