آنلاک سخت افزاری چیست

آیفون آنلاکر با هدف آنلاک فکتوری آیفون فعالیت خود را در سال 1391 آغاز نمود ، بعد از شروع فعالیت این مجموعه به علت هزینه بالا و یا عدم پشتیبانی برخی اپراتورها از آیفون های جدید نیاز به آنلاک سخت افزاری ایجاد شد٬ به همین دلیل در پی رفع مشکل مشتریان محترم سال هاست که آیفون آنلاکر تنها نماینده رسمی گیوی در ایران بوده تا با اطمینان از پشتیبانی و گارانتی محصولات ٬ نیاز کاربران بطور کامل پوشش داده شود .  

آیفون لاک


 

بطور کلی آنلاک آیفون به سه شکل صورت میگیرد :

1: آنلاک نرم افزاری

2: آنلاک سخت افزاری

3: آنلاک فکتوری یا آنلاک رسمی

 

صرف نظر از آنلاک نرم افزاری که هزینه ای نداشته و فقط تا آیفون 3g و 3gs و فقط در ورژن های پایین صورت میگیرد ،

در این بخش قصد داریم در خصوص آنلاک سخت افزاری توضیحاتی ارائه دهیم :

 

آنلاک با گیوی آیفون :

اولــــین تفاوتی که میتوان به آن اشاره کرد این است که آنلاک فکتوری شامل تمــــام آیفون های معرفی شده است ، که به تــرتیب شامل 2g, 3g, 3gs, 4, 4s, 5, 5c, 5s, 6, 6s, 7, 7plusو 8, 8plus, X, XrXs, XsMax, 11, 11Pro, 11ProMax, 12, 12Pro,   12ProMax و در نهایت آیفون 14 ٬ آیفون ۱۴ پلاس ٬ آیفون 14Pro ٬ آیفون 14ProMax  می شود . اما آنلاک سخت افزاری شامل  کلیه آیفون هایی است که امکان بروز رسانی به آخرین ورژن آی‌او‌اس یعنی iOS16 را داشته باشند ٬ بعبارتی دیگر آنلاک سخت افزاری فقط برای آیفون SE 2 / SE 3 و یا آیفون ۸ / ۸ پلاس و مدل های بالاتر از آن خواهد بود . البته با ارائه کلاب سیم جدید امکان آنلاک سخت افزاری آیفون های جدید نظیر : آیفون 14ProMax و آیفون 15ProMax نیز میسر شده است . 

اگر بخواهیم در خصوص سیم آنلاکر ها واضح تر صحبت کنیم ، باید بگوییم شما می توانید در هـــر ورژنی ( حتی iOS 17 ) ، در هـــر بیسباندی، با هـر سیم کارتی، بدون نیاز به پروگرام سخت افزاری و صد البته بدون نیاز به جیلبریک ٬ می توانید آیفون های نسل ۸ تا نسل ۱۵ خود را بدون محدودیت بصورت سخت افزاری آنلاک نمایید .   

 

کلاب سیم - آنلاک سخت افزاری آیفون ۱۴

 

هنوز هم می شنویم که وقتی صحبت از آنلاک سخت افزاری است افراد تصورات عجیبی نظیر : محدودیت در ریست فکتوری یا آپدیت iOS دستگاه ٬ پرش آنتن ٬ ضعف در اینترنت سیمکارت و هزار مشکل دیگر دارند که آیفون آنلاکر با قطعیت می گوید اگر شما گیوی معتبر و اورجینال خریداری نمایید ٬ به هیچ عنوان چنین مشکلاتی نخواهید داشت . ما با یک دهه تجربه برای اولین بار و جهت اطمینان خاطر شما همراه با کلاب سیم کارت گارانتی ارائه خواهیم داد از این روی شما گارانتی ۱ماه تعویض کالا (در صورت وجود کوچکترین باگ نرم افزاری) و همچنین یکسال خدمات نرم افزاری رایگان خواهید داشت . در  کلاب سیم سال هاست که مشکل تعویض سیم کارت ٬ عدم امکان ریست فکتوری ریستور یا آپدیت ٬ مشکل کدهای دستوری (نظیر #1*140*) یا حتی عدم استفاده از اینترنت LTE و  سیمکارت 4G رفع شده است و به این ترتیب آیفون شما از نظر استفاده هیچگونه محدودیتی با یک آیفون آنلاک فکتوری نخواهد داشت .

 

نحوه کار با کلاب سیم : 

برای شروع گیوی را روی خشاب سیمکارت قرار داده بطوریکه لبه سمت چپ آن در زیر خشاب جای گیرد و سپس سیم کارت نانو را روی آن قـرار می دهید و در نهایت به آرامی وارد آیفون می کنید. در گیوی Club Sim روال کار به این صورت خواهد بود که بعد از قـرار دادن آن در آیفون و پروگرام اولیه آن در کمتر از چند ثانیه آنتن سیمکارت خود را دریافت خواهید نمود .

توجه کنید : لطفا قبل از استفاده از گیوی برای آنلاک سخت افزاری ٬ سیمکارت خود را ۴جی نموده و از استفاده از سیمکارت های قدیمی که بصورت دستی پانچ شده اند ٬ خودداری نمایید .

 

چه موقع نیاز به آنلاک سخت افزاری حس می شود ؟

هرچند زمانی که شمـاره سریالی را چک میکنید پشتیبـانی وب سایت تمام راه های آنلاک آیفون را با توضیــحات کامل به اطلاع شما خواهد رساند ، اما بد نیست اگر یکبار بطور کامل این موضوع را بررسی کنیم تا دید بازتری داشته باشید .

همیشه آنلاک فکتوری آیفون (که از طرف اپـراتور انجام میشود) در اولویت هر فرد است ، اما یکی از دلایل استفاده از سیم آنلاکر یا گیوی ، بالا بودن هــزینه آنلاک رسمی در برخی اپراتور هاست ، بطور مثال هم اکنون اپراتور T-Mobile USA رنج قیمتی حدود ۵ میلیون تومان برای آیــــفون ۸ دارد که حتی برای آیفون های سری۱۵ تا بیش از ۱۲ میلیون تومان هم می رسد! در این حالت بسیار پیش آمده است که مشـتری با آنلاک سخت افزاری و با پرداخت هزینه ای 690 هزار تومانی (و یا برای آیفون های جدید حداکثر 890 هزار تومانی) بدون هیچ گونه مـحدودیتی آیفون خود را آنلاک نموده و از این بابت بسیار خشنود است . 

یکی دیگر از دلایلی که باز مشتری را به سمت آنلاک سخت افزاری سوق می دهد ، عدم پشتیبانی برخی اپراتور ها نظیر Cricket USA, Sprint ,... از آنلاک فکتوری است ، در حال حاضر بسیار داریم اپراتور هایی که آیفون 15Pro ، آیفون 13ProMax  و حتی آیفون XsMax , Xr را جهت آنلاک فکتوری پشتیبانی نخواهند کرد در این حالت مشتری راهی جز آنلاک سخت افزاری پیش رو نخواهد داشت .

اگر در خرید گیوی بین برندهای مختلف نظیر کلاب سیم ٬ هی کارت ٬ آرسیم و ... دچار تردید شده اید ٬ مقاله دسته بندی و تفاوت گیوی ها را مطالعه فرمایید .

امیدواریم که توانسته باشیم برخی از سوالات و یا ابهامات شما را در خصوص گیوی و آنلاک سخت افزاری آیفون در آیفون آنلاکر رفع کنیم .  در صورت بروز هرگونه سوال میتوانید از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۰ شب با واحد پشتیبانی از طریق شماره 22001610-021 تماس حاصل فرمایید 

 

پشتیبانی آیفون آنلاکر