آنلاک سخت افزاری چیست

آیفون آنلاکر با هدف آنلاک فکتوری آیفون فعالیت خود را در سال 1391 آغاز نمود ، بعد از شروع فعالیت این مجموعه به علت هزینه بالای برخی اپراتورها و همچنین عدم پشتیبانی برخی اپراتورها از آیفون های جدید نیاز به آنلاک سخت افزاری ایجاد شد٬ به همین دلیل در پی رفع مشکل مشتریان محترم سال هاست که بخش "گیوی آیفون" به آیفون آنلاکر اضافه شده تا نیاز کاربران بطور کامل پوشش داده شود .  

آیفون لاک


 

بطور کلی آنلاک آیفون به سه شکل صورت میگیرد :

1: آنلاک نرم افزاری

2: آنلاک سخت افزاری

3: آنلاک فکتوری یا آنلاک رسمی

 

صرف نظر از آنلاک نرم افزاری که هزینه ای نداشته و فقط تا آیفون 3g و 3gs و فقط در ورژن های پایین صورت میگیرد ،

در این بخش قصد داریم در خصوص آنلاک سخت افزاری توضیحاتی ارائه دهیم :

 

آنلاک با گیوی آیفون :

اولــــین تفاوتی که میتوان به آن اشاره کرد این است که آنلاک فکتوری شامل تمــــام آیفون های موجود است ، که به تــرتیب شامل 2g,3g,3gs,4,4s,5,5c,5s,6,6s,7,7plus/8,8plus و آیفون Xs ٬ آیفون Xs Max ٬ آیفون Xr و آیفون X  می شود ، اما آنلاک سخت افزاری شامل آیفون 4, 4s , آیفون 5 ,5c, 5s ٬ آیفون 6,6s و آیفون ۷ و ۷ پلاس ٬ ۸ و ۸ پلاس و با ارائه مدل جدید گیوی بنام Club Sim شامل آیفون ۱۰ و آیفون ۱۰ اس و آیفون ۱۰ آر می شود . 

اگر بخواهیم در خصوص سیم آنلاکر ها واضح تر صحبت کنیم ، باید بگوییم شما می توانید در هـــر ورژنی ( حتی iOS 12 ) ، در هـــر بیسباندی ، با هـر سیم کارتی ، بدون نیاز به شـــماره گیری و فعال سازی ، بدون نیاز به پروگرام سخت افزاری  و صد البته بدون نیاز به جیلبریک ٬ آیفون Xs ، آیفون Xr ٬ آیفون ۱۰ و آیفون های پیشین نظیر  سری ۸ ٬ سری ۷ ٬ سری 6 و سری 5 و حتی 4s,4 خود را آنلاک سخت افزاری کنید .   

هنوز هم می بینیم که وقتی صحبت از آنلاک سخت افزاری است افراد یاد محدودیت های سابق می افتند ، یاد شـــماره گیری متداول 112 برای فعال سازی ، یاد محدودیت در آپدیت iOS دستگاه ٬ پرش آنتن و هزار مشکل دیگر! اما این مشکلات با قطعات جدید تماما حل شده است و آیفون آنلاکر عدم وجود هرگونه محدودیتی را ضمانت می کند و از این روی به شما گارانتی ۷ روز برگشت کالا یا تعویض میدهد . در  سیم آنلاکر کلاب سیم و هی کارت سیم ٬ مشکل کدهای دستوری (نظیر #1*140*) یا حتی عدم استفاده از اینترنت LTE و  سیمکارت 4G هم رفع شده است و به این ترتیب آیفون شما از نظر استفاده هیچگونه محدودیتی با یک آیفون آنلاک فکتوری نخواهد داشت .

 

فروش گیوی کلاب سیم

 

آنلاک سخت افزاری به چه شکل انجام میشود ؟ 

آنلاک سخت افزاری با قطعه ای بنام سیم آنلاکر یا گیوی (گیوی سیم) انجام میشود ، برای شروع گیوی را روی خشاب سیمکارت قرار داده بطوریکه لبه سمت چپ آن در زیر خشاب جای گیرد و سپس سیم کارت نانو را روی آن قـرار می دهید و در نهایت به آرامی وارد آیفون می کنید. در گیوی Club Sim و HeiCard روال کار به این صورت خواهد بود که بعد از قـرار دادن آن در آیفون ٬ بعد از چند ثانیه بدون هیچگونه پروگرام یا تنظیماتی آنتن شما خواهد آمد . هرچند که پیشنهاد ما استفاده از کلاب سیم خواهد بود زیرا این قطعه قابل اپدیت بوده و حتی در صورت بروز مشکل در آینده نیز جای نگرانی وجود نخواهد داشت .

توجه کنید : لطفا قبل از استفاده از گیوی برای آنلاک سخت افزاری ٬ سیمکارت خود را ۴جی نموده و از استفاده از سیمکارت های قدیمی که بصورت دستی پانچ شده اند ٬ خودداری نمایید .

توجه کنید : سیم آنلاکر در تمام آیفون ها با خشاب اورجینال آیفون استفاده می شود بجز آیفون ۴ و ۴اس که با توجه به اینکه این دو مدل از سیمکارت میکرو پشتیبانی می نمایند ٬ نیاز به تعویض خشاب سیمکارت وجود دارد .

گیوی آیفون

چه موقع نیاز به آنلاک سخت افزاری حس می شود ؟

هرچند زمانی که شمـاره سریالی را چک میکنید پشتیبـانی وب سایت تمام راه های آنلاک آیفون را با توضیــحات کامل به اطلاع شما خواهد رساند ، اما بد نیست اگر یکبار بطور کامل این موضوع را بررسی کنیم شاید برای افرادی مفید باشد!

همیشه آنلاک فکتوری آیفون (که از طرف اپـراتور انجام میشود) در اولویت هر فرد است ، اما یکی از دلایل استفاده از سیم آنلاکر یا گیوی ، بالا بودن هــزینه آنلاک رسمی در برخی اپراتور هاست ، بطور مثال هم اکنون اپراتور T-Mobile USA رنج قیمتی در حدود ۱ میلیون تومان برای آیــــفون سری ۵ دارد که حتی برای سریال های بلاک تا ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می رسد! در این حالت بسیار پیش آمده است که مشـتری با آنلاک سخت افزاری و با پرداخت هزینه ای در حدود 130 تا 180 هزار تومان بدون هیچ گونه مـحدودیت خاصی (همونطور که در بالا توضیح داده شد) آیفون خود را آنلاک نموده و از این بابت بسیار خشنود است . 

یکی دیگر از دلایلی که باز مشتری را به سمت آنلاک سخت افزاری سوق می دهد ، عدم پشتیبانی برخی اپراتور ها نظیر Sprint USA, Docomo Japan ,... از آنلاک فکتوری است ، در حال حاضر بسیار داریم اپراتور هایی که آیفون Xs ، آیفون Xr  و حتی آیفون 10 را جهت آنلاک فکتوری پشتیبانی نخواهند کرد در این حالت مشتری راهی جز آنلاک سخت افزاری پیش رو نخواهد داشت .

در صورت تمایل به بررسی گیوی های موجود در سایت آیفون آنلاکر ٬ از بخش گیوی آیفون دیدن فرمایید .

اگر در خرید گیوی بین برندهای مختلف نظیر کلاب سیم ٬ هی کارت ٬ آرسیم و ... دچار تردید شده اید ٬ مقاله دسته بندی و تفاوت گیوی ها را مطالعه فرمایید .

امیدواریم که توانسته باشیم برخی از سوالات و یا ابهامات شما را در خصوص گیوی و آنلاک سخت افزاری آیفون در آیفون آنلاکر رفع کنیم .  در صورت بروز هرگونه سوال میتوانید از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۰ شب با واحد پشتیبانی از طریق شماره 22001610-021 تماس حاصل فرمایید 

پشتیبانی آیفون آنلاکر