راهنمای کامل آنلاک آیفون

در این مقاله قصد داریم به آنلاک شبکه آیفون و آنلاک اپل آیدی بپردازیم و برخی از شیطنت افراد یا سایت های نامعتبر را در این خصوص بررسی نماییم٬ به همین علت چنانچه شما مشتریان گرامی با پیام Sim Not Supported , Sim Not Valid و یا Activation Lock مواجه شده اید ٬ این مقاله برای شما نگارش شده است ٬ در غیر این صورت توضیحات تکمیلی در خصوص سایر ارورهای آیفون را می توانید در مقاله آنلاک و اکتیو آیفون دنبال نمایید.

آنلاک فکتوری رسمی آیفون

آنلاک فکتوری آیفون

همانطور که در دیگر مقالات بیان شده است ٬ آنلاک آیفون به دو شکل صورت می گیرد : آنلاک فکتوری و آنلاک سخت افزاری .

آنلاک فکتوری یا آنلاک رسمی از طریق IMEI دیوایس انجام خواهد شد و با توجه به آنکه آیفون شما لاک چه اپراتور و کشوری است ٬ هزینه آنلاک فکتوری آن نیز ممکن است کمتر از ۱۰۰ هزارتومان یا بیشتر از ۶۰۰ هزارتومان باشد و یا زمان آنلاک آن ممکن است کمتر از ۲ ساعت و یا بیش از ۲ هفته باشد . شما برای اطلاع دقیق از هزینه و زمان آنلاک آیفون خود می بایست ابتدا آن را تعیین اپراتور نمایید.

نکاتی که باید قبل از آنلاک فکتوری آیفون بدانید

۱- گاهی افراد به علت سود بیشتر و عدم آگاهی مشتریان ٬ آیفون شما را بصورت غیر رسمی و غیرقانونی آنلاک می نمایند به این دلیل آیفون شما در آینده (از یک هفته تا یک سال) قطعا دوباره لاک خواهد شد ٬ شاید همین حالا شما یکی از قربانیان این شیطنت باشید٬ زیرا بسیارند کسانی که آیفون خود را reset یا update نموده و اکنون با پیام Sim not valid و یا Sim not Supported مواجه شده اند . این افراد به جرم ریست کردن دیوایس خود متحمل چندصد هزارتومان هزینه شده اند. جالب اینجاست که این افراد یا سایت ها ٬ کار خود را کاملا قانونی جلوه می دهند و می گویند: آیفون شما دوباره لاک شده چون در امریکا بلاک شده است! یا اپراتور ٬ آیفون شما را دوباره لاک کرده است! و به شدت سعی دارند در تفکر عمومی جایی برای این موضوع باز کنند. آیفون آنلاکر با ۶ سال سابقه کاری ٬ تاکید می نمایند که آیفونی که بصورت رسمی آنلاک شده باشد ٬ به هیچ وجه در آینده لاک نخواهد شد حتی اگر در هر کشوری هر اتفاقی بیوفتد ٬ همانگونه که آیفون آنلاکر تابحال یک مورد آیفون لاک شده طی این سال ها نداشته است . پس اگر در هر سایتی و یا به هر شخصی بابت آنلاک فکتوری آیفون خود هزینه ای پرداخت نمودید و آیفون شما بعد از مدتی لاک شد ٬ در صورتی که شخص یا سایت مورد نظر حاضر به آنلاک مجدد و یا برگشت وجه به شما نبود ٬ نسبت پیگیری و ثبت شکایت اقدام نمایید.

در چه مواقع پیش از ثبت سفارش آنلاک فکتوری باید به این موضوع شک کرد؟

ممکن است گاهی مثلا اپراتور اسپرینت امریکا غیرفعال بوده و امکان آنلاک فکتوری نداشته باشد ٬ در این زمان کسی که ادعای آنلاک فکتوری اپراتور اسپرینت را دارد ٬ قطعا از سرویس غیر رسمی استفاده می نماید ٬ زیرا زمانی که سرویس آنلاک فکتوری یک اپراتور غیرفعال باشد ٬ شما حتی اگر ساکن آن کشور هم باشید امکان آنلاک رسمی نخواهید داشت!

یا زمانی که تفاوت قیمتی بین هزینه آنلاک فکتوری مثلا راجرز کانادا در سایت آیفون آنلاکر با افراد دیگر دریافت نموده اید ٬ بدانید که احتمال استفاده از سرویس غیر رسمی وجود دارد زیرا گاها هزینه های اعلام شده به مشتری از قیمت خرید آن اپراتور هم کمتر است و کاملا پیداست که پشت پرده قرار است آیفون شما بصورت غیر رسمی انلاک شود و آن فرد یا سایت صرفا با هزینه های کمتر سعی در جذب سفارش دارد و لاک شدن مجدد دیوایس در آینده و سوخت شدن هزینه شما برای وی اهمیتی ندارد.

۲- برای آنلاک فکتوری آیفون به هیچ عنوان آیفون خود را جایی نسپارید! برخی از افراد سودجو هزینه آنلاک فکتوری اپراتوری را مقداری کمتر از سایت آیفون آنلاکر بیان نموده و بعد از دریافت سفارش ٬ با توجه به زمان آنلاک در غیاب وی آیفون مشتری را باز نموده و بصورت سخت افزاری آن را آنلاک می نمایند ٬ طبیعتا در این حالت گیوی در زیر سیمکارت شما پیدا نیست و درون آیفون کار گذاشته شده است و شما خشنود از اینکه با هزینه کمتری آنلاک فکتوری نموده اید ٬ اما این خشنودی مدت زیادی دوام نمی آورد و با آپدیت iOS آیفون به نسخه بعدی و به علت عدم سازگاری آن گیوی ٬ آیفون شما دوباره لاک خواهد شد . اما این بار ٬ هم هزینه ای که پرداخت نموده اید سوخت شده است ٬ هم باید بابت خارج نمودن این گیوی از آیفون دوباره هزینه کنید و هم برای آنلاک آیفون مجددا هزینه کنید! دقت داشته باشید که آنلاک فکتوری آیفون فقط از طریق IMEI انجام شده و نیازی به خود آیفون نمی باشد . لازم به یادآوری است که نمایندگان آیفون آنلاکر نیز در صورت تمایل مشتری به ثبت سفارش حضوری ٬ آیفون را نزد خود نگه نخواهند داشت و صرفا مراحل پرداخت جهت اعتمادسازی بیشتر بصورت حضوری انجام خواهد شد. شما میتوانید سفارش آنلاک فکتوری آیفون خود را از طریق این سایت و بصورت غیرحضوری ثبت نمایید.

کلاب سیم - آنلاک سخت افزاری آیفون

آنلاک سخت افزاری آیفون

آنلاک سخت افزاری با قطعه ای بنام گیوی (‌ Gevey ) انجام خواهد شد . گیوی های مختلفی در بازار وجود دارد از جمله : کلاب سیم ٬ آرسیم ٬ ایکس سیم ٬ جی پی پی و... که هر کدام شاید انواع و قیمت متفاوتی نیز داشته باشند ٬ اما در این مقاله فقط به دو مدل معروف : آرسیم و کلاب سیم خواهیم پرداخت . توجه داشته باشید که برای آنلاک سخت افزاری نیازی به باز شدن آیفون شما نمی باشد و گیوی بدون تعویض خشاب در زیر سیمکارت شما قرار خواهد گرفت .

گیوی ها را می توان به سه دسته تقسیم نمود :

  • عدم پشتیبانی از iOS 10, 11
  • پشتیبانی از iOS 10, 11 و عدم امکان آپدیت گیوی
  • پشتیبانی از iOS 10, 11 و امکان آپدیت گیوی

 

در خصوص گیوی های دسته اول صحبتی نیست! زیرا بعید است کسی به دنبال مدلی باشد که امکان آپدیت به ورژن ۱۰ و ۱۱ را نداشته باشد ٬ تفاوت در مدل دوم و سوم نزدیک به هم است بطوریکه‌ برخی افراد یا فروشگاه ها مدل دوم را بجای سوم به فروش میرسانند و یا تمایلی به توضیح این موضوع ندارند. ارسیم ۱۲ یکی از همین مدل هاست ٬ آرسیم ۱۲ تا این لحظه از ورژن ۱۱ پشتیبانی می کند ٬ اما با توجه به اینکه خود قطعه قابل آپدیت نمی باشند ٬ در صورت تعویض سیم کارت ٬ آپدیت های بعدی سیستم عامل ٬ استفاده روی دیگر آیفون ها و سایر زمان هایی که با مشکل مواجه خواهد شد با توجه به اینکه امکان آپدیت قطعه وجود ندارد ٬ عملا ارسیم ۱۲ بلا استفاده شده و به اجبار نیاز به هزینه مجدد و تعویض قطعه خواهید داشت ٬ به همین خاطر است که به RSIM " گیوی یکبار مصرف " نیز گفته می شود و این همه مدل قبل از آن تولید شده است ٬ در واقع علت قیمت کمتر و عدم ضمانت و گارانتی آن نیز ضعف عدم امکان آپدیت آن است . 

کلاب سیم در دسته سوم قرار دارد یعنی علاوه بر اینکه از ورژن ۱۰ و آخرین ورژن فعلی یعنی ۱۱.۳.۱ پشتیبانی می نماید ٬ در صورت بروز مشکل احتمالی در آینده نیز امکان آپدیت ورژن نرم افزاری قطعه و رفع مشکل نیز وجود دارد ٬ به عبارتی شما با خرید کلاب سیم به هیچ عنوان نیاز به تعویض قطعه نخواهید داشت. البته در این حین ٬ افرادی اقدام به فروش کلاب سیم تقلبی با قیمت پایین تر نموده اند که از نظر ظاهری بسیار مشابه با نسخه اصلی بوده اما فاقد امکان آپدیت و پشتیبانی می باشد که مشتریان گرامی لازم است به این نکته نیز توجه داشته باشند. لازم به یادآوری که امکان خرید کلاب سیم جهت آنلاک سخت افزاری توسط آیفون آنلاکر بصورت ارسال با پیک و یا حضوری در تهران وجود دارد و در سایر شهرستان ها نیز امکان ارسال توسط پست پیشتاز یا تیپاکس فراهم خواهد بود . علاوه بر آن ٬ آپدیت این قطعه (در صورت لزوم) نیز برای مشتریان آیفون آنلاکر بدون محدودیت زمانی و بصورت کاملا رایگان انجام خواهد شد .

پیشنهاد ما ؟

پیشنهاد ما بی شک آنلاک فکتوری رسمی است ٬ اما اگر به مرحله ای رسیدید که به علت عدم امکان آنلاک فکتوری و یا هزینه بالای آنلاک رسمی ٬ تصمیم به آنلاک سخت افزاری گرفتید ٬ از بهترین قطعه موجود در بازار یعنی کلاب سیم - ClubSim - استفاده نمایید . در این صورت آیفون شما بدون کوچکترین محدودیتی نسبت به آنلاک فکتوری قابل استفاده است ٬ امکان آپدیت به ورژن های بالاتر ٬ سیمکارت ۴جی ٬ اینترنت LTE ٬ امکان تعویض سیمکارت و ... در کنار یک پشتیبانی حرفه ای که در صورت بروز مشکل در آینده بتوانید بصورت رایگان قطعه خود را بروز رسانی کنید بطوریکه نیازی به تعویض قطعه و هزینه مجدد نباشد ٬ این یک تصمیم عاقلانه است به شرطی که از فروشگاهی خرید کنید که دیگر گیوی های متفرقه خود را به اسم کلاب سیم به شما نفروشد!

اسپرینت امریکا را چگونه آنلاک کنیم ؟ att بلک لیست را چگونه آنلاک کنیم ؟ kddi ژاپن را چگونه آنلاک کنیم ؟ و ... 

پاسخ تمامی این سوالات مشابه است . بطور کلی مشتریان گرامی می توانند تمام اپراتورهایی که امکان آنلاک فکتوری ندارند و یا تمام اپراتورهایی که هزینه بالایی برای آنلاک فکتوری دارند را بصورت سخت افزاری با کلاب سیم آنلاک نمایند . مهم نیست آیفون شما نرمال باشد یا بلاک ٬ چه مدت کار کرده باشد ٬ آیفون ۱۰ داشته باشید یا آیفون ۴اس و یا ورژن آیفون شما چیست! آنلاک سخت افزاری همیشه یکی از گزینه های روی میز شماست .

حذف اپل آیدی آیفون

آنلاک اپل آیدی

همین حالا آیفون خود را بردارید و از مسیر Setiings/iCloud گزینه Find My iPhone را غیرفعال کنید! زیرا اگر اپل ایدی آیفون شما با مشکلاتی نظیر AppleID has been Disabled , AppleID is not Active,  This Apple ID has been locked و ... مواجه شود و گزینه فایند مای آیفون شما فعال باشد ٬ ممکن است حذف اپل آیدی آیفون شما در حدود یک میلیون و پانصد هزار تومان هزینه بر باشد!

اما اگر آیفون شما ریست یا آپدیت شده است و یا هم اکنون متوجه شده اید که Find My iPhone شما فعال است و امکان غیر فعال نمودن آن را ندارید ٬ توصیه می کنیم هرچه سریع تر با واحد پشتیبانی آیفون آنلاکر با شماره 02122001610 تماس حاصل نمایید ٬ زیرا چنانچه از اپل ایدی های کارتی استفاده نموده و یا اطلاعاتی (هرچند ناقص) از اپل آیدی خود داشته باشید در اکثریت مواقع می توانید با هزینه بسیار کمتری نسبت به حذف اپل آیدی اقدام فرمایید .

مشکل آیکلود به دو شکل رفع می گردد :

  • ریکاوی اپل آیدی
  • حذف اپل آیدی از سرور اپل

 

ریکاوری اپل آیدی در صورتی قابل انجام است که شما حداقل ایمیل اپل آیدی را بخاطر داشته باشید ٬ این روش در صورت امکان هزینه بسیار کمتری دارد و همچنین زمان کمتری نیز بطول خواهد انجامید ٬ اما متاسفانه برخی از سودجویان با کتمان این واقعیت هزینه حذف اپل آیدی روی سرور اپل را دریافت نموده‌ و با سودهای چندصدهزارتومانی اقدام به ریکاوری اپل آیدی می نمایند و از آن طریق مشکل آیکلود دیوایس شما را برطرف می نمایند ٬ هرچند که در نهایت هر دو یک نتیجه دارند و آن اینکه گزینه Find My iPhone دیوایس شما غیرفعال می شود ٬ اما کتمان برخی افراد از روش هایی با هزینه کمتر به دور از اخلاق است.

دقت نمایید که اگر مشکل آیکلود شما از طریق ارسال پسورد جدید برطرف گردد ٬ ریکاوری اپل آیدی برای شما انجام شده و اگر صرفا از طریق IMEI فایند مای آیفون شما غیرفعال شده باشد بطوریکه بدون Sign Out شدن از اپل آیدی ٬ هیچ آثاری از اپل آیدی قبلی وجود نداشته باشد ٬ حذف اپل آیدی از طریق سرور اپل صورت گرفته است . به یاد داشته باشید که همچون آنلاک فکتوری ٬ به هیچ عنوان نباید آیفون خود را جایی به امانت بگذارید ٬ زیرا امکان حذف اپل آیدی بصورت موقت نیز وجود دارد.

توصیه ما در خصوص آیکلود و اپل آیدی

اگر آیفون خود را حتی برای یک دقیقه مثلا برای نصب بازی و برنامه ٬ تعمیرات سخت افزاری و ... به فروشگاهی می سپارید ٬ زمان تحویل آیفون حتما آیکلود و فایند مای آیفون دیوایس خود را بررسی نموده که توسط اپل آیدی شخصی دیگر فعال نشده باشد ٬ زیرا در این صورت بعد از ریستور یا آپدیت آیفون با مشکل بزرگی مواجه خواهید شد.

انتخاب با شماست ...

با این اوصاف ٬ کاملا پیداست که آنلاک آیفون شما چه رسمی و چه سخت افزاری اگر از سایت های نامعتبر انجام گردد ٬ بزودی باعث دردسر و هزینه دوباره خواهد بود! و در خصوص آنلاک اپل آیدی نیز باید به چه نکاتی توجه داشته باشید. همه چیز وابسته به انتخاب شماست .

با آیفون آنلاکر ٬ یکبار و برای همیشه آنلاک کنید .